כפתור

רפואה משלימה ורפואה סינית לילדים

 

רפואה משלימה חולשת על תחומי טיפול שונים ורבים אשר חלקן עדין אינן מקובלות ברפואה המודרנית כיום. יחד עם זאת בחלק מקופות החולים יש שילוב, ליווי ומימון חלקי של טיפולים משלימים וחלק מרופאי הרפואה המשלימה אפילו ממליצים על שילוב של טיפול קונבנציונלי, יחד עם טיפול אחר מתחום הרפואה המשלימה. למשל שילוב של תרופות הומאופתיות, עיסויים או דיקור סיני.


רפואה סינית היא שילוב בין שתי התמחויות: אומנות האבחון: אבחון מצבו האנרגטי של האדם ואומנות הטיפול: אומנות בניית האנרגיה של הגוף או בשמה המקצועי- הצ'י. יש שמשלבים רפואה סינית יחד עם טיפול קונבנציונלי, בעיקר טיפול של מחטים סיניות. יש אשר רואים ברפואה הסינית כתחליף בלעדי לקופת החולים הרגילה שכולנו מכירים.

רפואה סינית לילדים היא תחום פחות מוכר ושכיח. לא מעט הורים חוששים לנסות רפואה שהיא לא קונבנציונלית ומעדיפים לראות עוד מומחים בתחום הרפואה הקונבנציונלית, כאשר אינם מקבלים מענה לבעיות הבריאות של ילדיהם. ההורים שכן מנסים רפואה סינית לילדים מוצאים לעתים מענה לבעיות הבריאות של ילדיהם ואף ממליצים להורים אחרים להגיע לקליניקה ולנסות. בעבר לא הייתה פתיחות לרפואה סינית מטעם קופות החולים, אך כיום ישנה הסכמה והבנה שניתן לשלב בין רפואה סינית לילדים לבין רפואה קונבנציונלית.

 

לטענת מטפלים בכירים טיפול ברפואה סינית בילדים, יכול לסייע רבות בטיפול בבעיות נפוצות כגון: דלקות אוזניים, בעיות במערכת העיכול, חיזוק המערכת החיסונית של הגוף ומניעת מחלות שנגרמות ללא מעט ילדים עם כניסתם לגן ומעבר בין עונות השנה.

 

אז האם כדאי לנסות? אין כמובן תשובה ברורה. למען בטיחות ובריאות ילדנו נמליץ לכם מספר דברים:

1. חשוב לקרוא על הנושא ולבדוק איזה סוג טיפול יכול לעזור במקרה של ילדכם.

2. לפני שקובעים תור למטפל חשוב לבדוק שהמטפל מוסמך ויש לו את כל ציוד המטפלים הנדרש ברמה טובה לדוגמה: מיטות טיפולים ושרמת הניקיון בקליניקה היא ללא דופי.

3. וודאו שהקליניקה נעימה ומתאימה לילדים, כי בכל זאת מדובר בסוג טיפולים שילדים לא רגילים אליהם.

4. מומלץ להתייעץ גם עם רופא הילדים בקופת החולים שיכול אולי להמליץ על טיפול בתחום הרפואה המשלימה בשילוב עם טיפול קונבנציונלי אחר.

בהצלחה והחלמה מהירה!