כפתור

עיסוי רפואי או עיסוי הוליסטי?


כמה פעמים קרה שאחרי יום, או שבוע עבודה מפרך, ייחלתם לעצמכם עיסוי גוף מפנק שיקל על העומס והלחץ שהצטברו בגופכם. עיסוי מסוג זה נקרא עיסוי הוליסטי. לעומת זאת, העיסוי משמש אותנו גם במצבים "רפואיים", עת נתפס לנו חלק בגוף או שריר מסוים, עיסוי זה נחשב כעיסוי רפואי. אז מה ההבדל בין שני סוגי העיסויים? 

עיסוי הוליסטי
משמש לרוב למטרות פינוק או הנאה. עיסוי מסוג שוודי או עיסוי הוליסטי אחר, מתבצע על מיטות עיסוי עת המטופלים, נינוחים ורגועים ולא סובלים מבעיה גופנית קשה שבמקרים מסוימים יכולה להחמיר תחת הטיפול הלא נכון. זאת להבדיל מעיסוי רפואי שנעשה אצל מטפלים שמכירים היטב את מערכת השלד והשרירים של הגוף. במקרה של בעיית גב עמוקה המתבטאת בכאבי גב, עיסוי רגיל כנראה יקל בצורה נקודתית אבל לא יעזור לטווח הארוך ודווקא עיסוי רפואי יכול להשיג תוצאות טובות בזמן קצר ולטווח ארוך.


עיסוי רפואי 
עיסוי שמטרתו להחזיר לגוף יכולת תפקוד תקינה, להקל על כאבים, לשחרר שרירים תפוסים תוצאה של אימון גופני או תנועה לא נכונה של הגוף, שיפור טווחי תנועה במפרקים ועוד.
במהלך עיסוי רפואי, נעשה שימוש במגוון טכניקות מנואליות כמו לישה, הנעת מרפקים לשיפור טווח התנועה, מתיחות ועוד. חלק מהטכניקות כוללות שימוש בשמן עיסוי, כאשר המטופל ללא בגדים, לצד עבודה של לחיצות ועיסוי על הבגדים. השמנים משפיעים עלינו דרך מערכת העצבים העיכול והנשימה. הם חודרים לדם וללימפה ולכל הרקמות בגוף. רוב השמנים מכילים ויטמינים שמגיעים לגוף תוך עשרים דקות מרגע השימוש ועוזבים אותו תוך שלוש עד ארבע שעות. 
עיסוי רפואי בשונה מעיסוי רגיל שם דגש על המבנה האנטומי של הגוף ועל המערכת האורתופדית שבנויה משרירים, רצועות, גידים ומפרקים. עיסוי רפואי דורש מהמטפל מיומנות טכנית גבוהה יותר מאשר בעיסוי רגיל. הוא נקרא עיסוי רפואי מכיוון שהוא עושה שימוש בידע מן הרפואה המערבית והוא כולל בתוכו ראיה כוללת של מערכת השלד והשרירים.

 

חשוב לזכור! בפעם הבאה שאתם הולכים לעשות עיסוי בוחרים מטפל ובודקים באיזה סוג עיסוי הוא מתמחה ואילו הסמכות יש לו, על פי מה שאתם מצפים לקבל מהטיפול.

תיהנו...